dni powszednie 7.00, 17.00
  • NOWI DUSZPASTERZE PARAFII

Powitanie ks. Piotra Mazurka

Proboszcz – ks. Piotr Mazurek, święcenia kapłańskie, Łomża 30.05.1998 dotychczasowe placówki duszpasterskie:

• 25.08.1998-24.08.2003 - Zambrów, wikariusz w Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika,
  • 25.08.2003-03.07.2015 Łomża, katedra – wikariusz w Parafii pw. św. Michała Archanioła
  • 03.07.2015 administrator, 03.07.2016 proboszcz -Wojny Krupy, w Parafii pw. NMP Królowej Świata,
  • 30.09.2017 Wizna, proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela

W dniu 1 października, w Dzień Matki Bożej, na początku miesiąca października – miesiąca różańcowego, na mocy dekretu ks. biskupa Janusza obowiązki proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela objął ks. Piotr Mazurek. Symbolika terminu objęcia urzędu jest wyjątkowa i nieprzypadkowa – ks. Piotr przez 24 lata pielgrzymował do Częstochowy, przez wiele lat był kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasna Górę – jest na wskroś człowiekiem Maryjnym.

Ceremonia i klauzula powitania jest ściśle określona prawem kanonicznym, wypowiada ją ks. dziekan danego dekanatu. Ze względu na jej doniosłą treść przytoczę jej znaczące fragmenty:

Ks. dziekan Szczepan Dobecki

Nasz biskup ordynariusz Janusz mianował księdza Piotra Mazurka proboszczem parafii Wizna. Pozdrawiam Cię księże Piotrze w imieniu wszystkich kapłanów i wiernych naszego dekanatu, a szczególnie w imieniu tej wspólnoty parafialnej która została Ci powierzona. Weźmij na siebie obowiązki proboszcza tej parafii i prowadź dalej posługiwanie swoich poprzedników, jako nauczyciel, kapłan i pasterz wszystkich wiernych powierzonych Twojej pasterskiej trosce.

Ks. Piotr

Ufając Bożej pomocy i wsparciu całej parafii będę troszczył się, aby służyć tej wspólnocie parafialnej ku czci Bożej i dla zbawienia ludzi.

Ks. Szczepan

Pan nich błogosławi Twoje wejście do świątyni tej wspólnoty parafialnej. Proszę, otwieraj tę świątynię wszystkim, którzy szukają Boga. Niech stanie się ona centrum życia wspólnoty parafialnej. Kieruj i zarządzaj tą parafią, tak jak została Ci to polecone jako niezmordowany pracownik winnicy pańskiej.

Następnie nastąpiło powitanie przez przedstawicieli parafian:

Bożena Grabowska

Czcigodny Księże Proboszczu!

W dniu dzisiejszym rozpoczynasz pracę duszpasterska w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wiźnie. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witamy Cię w progach naszej świątyni. Ten kościół staje przed Toba jak prawdziwie otwarty dom. Dziś otrzymujesz do niego klucze i zostajesz gospodarzem. Dostajesz zadanie trudne i odpowiedzialne, ale nie lękaj się, bowiem każdy z nas przyjmuje Cię z gorącym i otwartym sercem. Od tej chwili jesteś tutaj wszystkim bardzo bliski i bardzo potrzebny. Jesteśmy gotowi realizować zadania, które przed nami postawisz dla uświęcenia parafii, naszego środowiska i Kościoła. Ufamy, ze pod Twoim przewodnictwem ta parafia będzie tętnić życiem i promieniować wiarą. Wzbogacaj nas pokorna, kapłańską służbą. Polecamy Twojej opiece nasze rodziny, dzieci i młodzież – rozpalaj w ich sercach entuzjazm wiary i wskazuj drogę Chrystusa. Witając wielebnego księdza proboszcza jako naszego nowego pasterza zapewniamy, ze będziemy Cie wspierać w Twojej kapłańskiej posłudze modlitwą, życzliwością, pomocą. Za świętym Janem Pawłem II pragniemy powtórzyć: „Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna”. Księże proboszczu, niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień, Jezus niech będzie Twoim przyjacielem, a Maryja, Matka kapłanów niech przygarnia Cię do Swego serca, wspiera i prowadzi. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, wszelkiego dobra oraz błogosławieństwa Bożego na lata pracy w tej parafii. Szczęść Boże. Księże Piotrze! Z pomocą Bożą i ludzką dokonamy wspólnie wielkich dzieł. Wierzymy w to i chcemy w tym kierunku dążyć i pracować.

Tak nam Boże dopomóż…

plik audio z objęcia Parafii 01.10.2017 https://www.youtube.com/watch?v=NecHJ0yuISU&feature=youtu.be

Wikariusz – ks. Artur Dobrzyński, święcenia kapłańskie, Łomża 30.05.2009, dotychczasowe placówki duszpasterskie:

• Parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach,
  • Parafia pw. MB Częstochowskiej w Łomży,
  • Parafia w Nurze,
  • Parafia pw. Narodzenia NMP w Ostrołęce,
  • Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie,
  • Parafia w Szczuczynie.
  • 25.08.2017 Wizna, wikariusz w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela.