dni powszednie 7.00, 17.00

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2017

W dniach 10 - 12 grudnia 2017 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. Na zbliżające się spotkanie z nowonarodzonym Panem Jezusem przygotowywał nas ksiądz Jacek Dąbrowski, który przypomniał nam, że czas adwentu to czas przygotowania dróg na przyjście Pana, czas nawrócenia, czas zmiany naszego życia. Ponadto to okres szczególnej troski o to, by w chaosie codzienności nie stracić z oczu tego, co najważniejsze – Boga w Jego nieskończonej miłości.

Ksiądz rekolekcjonista przypomniał nam, że Jezus pragnie przyjść do nas i obficie obdarować nas swoimi łaskami. Jednak to my musimy pamiętać o tym, aby szeroko otworzyć drzwi naszych serc. Pomóc nam w tym może Matka Boża, otaczająca opieką wszystkich ludzi i stanowiąca dla nas wzór pokory i miłości, również tej pojmowanej jako służba innym, zwłaszcza słabym, samotnym, zagubionym, przepełnionym lękiem.

Wspólna modlitwa stwarzała również okazję do powierzenia Bożej opiece naszych rodzin. Czas rekolekcji stanowił także doskonałą sposobność do odbycia dobrej spowiedzi, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia w sposób pełny uczestniczyć we Mszy Świętej.

Dziełem duchowym stało się zawierzenie naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryii oraz Miłosierdziu Bożemu.