• UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

PROCESJA

Wnętrze z widokiem na chór

OŁTARZYK I

OŁTARZYK II

OŁTARZYK III

OŁTARZYK IV

„Uścielajcie Mu kwiatami drogi

Którędy Pańskie iść będą nogi!

Okrzyknijcie to na wszystkie strony

W środku nas idzie Błogosławiony!”

Franciszek Karpiński

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

Święto Bożego Ciała zostało wprowadzone w XIII wieku. Przyczynkiem do jego ustanowienia były objawienia bł. Julianny (1193 – 1258) przełożonej sióstr augustianek z Mont Cornillon (w Belgii) . W Polsce po raz pierwszy obchodzono to święto w 1320 r. w diecezji krakowskiej.

31 maja 2018 roku odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą o godz. 11.30, podczas której słowo Boże wygłosił do nas Ks. Andrzej Mikucki.

Zatrzymywaliśmy się przy tradycyjnych czterech ołtarzykach przygotowanych przez mieszkańców naszej urokliwej miejscowości. Każdy z kapłanów uroczyście zaśpiewał fragment jednej z czterech ewangelii.

W procesji niesione były pięknie zdobione feretrony, chorągwie, dzieci w strojach komunijnych niosły wykonany z drewna zabytkowy różaniec, dziewczynki sypały kwiaty. Liturgiczną Służbę ołtarza podczas mszy i procesji pełnili strażacy z OSP z Wizny i Bożejewa, obecni ze swoimi sztandarami oraz ministranci. Śpiewane przez wiernych pieśni czciły Najświętszy Sakrament. Mimo bardzo upalnej pogody w Święcie Bożego Ciała brało udział wielu parafian i przybyłych z tej okazji gości. Aktualnie trwamy w oktawie Bożego Ciała, to czas szczególnych łask. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00. połączona z nieszporami oraz procesją wokół świątyni.