• FESTIWAL MŁODYCH W PŁONCE KOŚCIELNEJ

plonka_koscielna

plonka_koscielna

FESTIWAL MŁODYCH W PŁONCE KOŚCIELNEJ

Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej organizowany jest od sześciu lat. Miejsce nie jest przypadkowe - tu, w sanktuarium, znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Królowej Młodzieży. Obraz powstał w XVII wieku, inspirowany objawieniami, jakich miała doświadczyć młoda mieszkanka miejscowości, Katarzyna Roszkowska.

Od młodzieży najłatwiej nauczyć się optymizmu. Młodzież z par. Wizna wraz z wikariuszem ks. Arturem przywiozła ze sobą transparent z informacją o rozdawaniu darmowych uścisków. Ich zdaniem - to świetna promocja chrześcijaństwa. - Też ważne jest to, że masz znajomych, którym możesz się wygadać, możesz po prostu siedzieć z nimi, pogadać pomodlić się. Albo możesz kogoś poznać - mówi Zuzanna Sawicka z Wizny.

Skupienie, modlitwa, ale i dobra zabawa, bo to przecież święto młodzieży. Płonka Kościelna to "podlaska wersja" Lednicy. Tu przyjechała młodzież gimnazjalna i licealna, by spotkać się z ludzi o podobnych poglądach, a przede wszystkim spotkać Boga. - Tu jest zupełnie inna atmosfera. Tu jest inny rodzaj modlitwy, niż mamy w kościołach, na lekcji religii, niż sami się modlimy. Tu możemy się modlić z innymi, w grupie, przez śpiew - mówi Malwina Kurpiewska z Zambrowa. - Przecież w młodzieży właściwie jest przyszłość kościoła. Ale powiem szczerze, ja też nie jestem już taka młoda, należę raczej do tej starszej generacji osób tutaj obecnych na tych polach Płonki i myślę, że też możemy w jakiś sposób tak dzielić się wiarą z tymi młodymi. Oni od nas się uczą, my od nich - powiedziała Samuela, nazaretanka.

Źródło: białystok.tvp.pl