• Uroczysta Procesja Bożego Ciała

...O Przenajświętsza Hostyja!
Dla której nam Niebo sprzyja:
Broń od nieprzyjaciół wszelkich.
Dodaj mocy i sił wielkich...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

20. czerwca 2019 roku odbyła się w kościele parafialnym w Wiźnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rozpoczęliśmy mszą świętą o godz. 12.00, słowo Boże wygłosił do nas ks. Jacek Dąbrowski, następnie ulicami miejscowości przeszła procesja wiernych sławiących Przenajświętszy Sakrament.

Podczas procesji wierni zatrzymywali się przed czterema ołtarzami, pięknie przybranymi żywymi kwiatami i brzozowymi gałązkami, udekorowanymi przez mieszkańców naszej parafii. Liczba ołtarzy związana jest z czterema ewangelistami.

Każdy z ewangelistów, mówi o tajemnicy Eucharystii. Dlatego patrzymy na naszego Pana, ukrytego w kawałku chleba oczami poszczególnych Apostołów.

Przy każdym ołtarzyku odczytywano i śpiewano Ewangelię według Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Procesje Bożego Ciała mają podniosły charakter, są typowo polskim, przepięknym zwyczajem i wartym kontynuowania.

Jak co roku Liturgiczną Służbę ołtarza podczas mszy i procesji pełnili strażacy z OSP z Wizny i Bożejewa, obecni ze swoimi sztandarami oraz ministranci. Śpiewane przez wiernych pieśni czciły Najświętszy Sakrament. Mimo bardzo upalnej pogody w Święcie Bożego Ciała brało udział wielu parafian i przybyłych z tej okazji gości.

Składamy szczere podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, aby uświetnić całą uroczystość.

Bóg zapłać