• Dni skupienia - Gloriosa Trinita

„Aby i oni stanowili w Nas jedno…” J 17, 21b

Ewangelizacja i charyzmaty – to słowa klucze, które w sposób szczególny towarzyszyły nam w dniach 29-30 listopada 2019r. w czasie dni skupienia. Bóg powołując każdego do życia we wspólnocie Gloriosa Trinita zaprosił nas do kroczenia Jego śladami, drogą którą przygotował i zaplanował, abyśmy idąc nią zbliżali się do Niego, a także zachęcali do tej wędrówki innych. Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych i obdarza ich charyzmatami, aby posługując się nimi mogli budować wspólnotę i ewangelizować. Właśnie tę tematykę pogłębialiśmy przez dwa dni ćwiczeń duchowych prowadzonych przez ks. Mateusza Gąsowskiego.

Nasze ćwiczenia duchowe rozpoczęliśmy piątkową adoracją, podczas której wysłuchaliśmy katechezy o charyzmatach. Niezwykle piękna modlitwa uwielbienia kierowana przez Ducha Świętego wprowadziła nas w czas skupienia i otworzyła nasze serca na słowa, które Bóg kierował w naszą stronę. W sobotę wysłuchaliśmy katechez przybliżających temat ewangelizacji, abyśmy mogli z odwagą głosić jak wielkie cuda czyni w naszym życiu Jezus oraz rozważaliśmy o eklezjalnym wymiarze naszej Wspólnoty. Niezwykle budujące były świadectwa braci i sióstr, którzy opowiedzieli o doświadczeniu bliskości Boga i Jego działaniu w ich życiu. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, podczas której Jezus skierował do nas słowa „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Po Mszy Świętej był czas na cichą adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie tego czasu łaski wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Mimo tego, że były to tylko dwa krótkie dni, Bóg napełnił nasze serca Swoją mocą, miłością i pokojem. Zasiał w nich Swoje Słowo, które zgodnie z Jego wolą wyda piękny owoc. Czas duchowych ćwiczeń pogłębił naszą wiarę, umocnił ją, a także jeszcze mocniej zjednoczył Wspólnotę. Z każdą chwilą otwieraliśmy się na osobę stojącą obok nas, na historię jej życia. Rozmowy i świadectwa, zarówno te wypowiedziane przed wszystkimi w kaplicy, jak i te w czasie rozmów przy kawie, pogłębiały wiarę, dawały odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Dziękujemy Panie za ten czas, który pozwoliłeś nam spędzić razem, za brata i siostrę których stawiasz na naszej drodze, za łaski którymi nas obdarzasz i za drogę którą dla nas wybrałeś.

Roberta Kapelewska