• Odwiedziny Gości z Italii

Odwiedziny Gości z Italii

Gloriosa Trinita

W czwartek 4 lipca 2019 roku, gościły u nas Elena i Luisa ze wspólnoty Gloriosa Trinita z Italii. Towarzyszył nam również ks. Tomasz Święciński oraz przedstawiciele wspólnoty z Łomży i Rzekunia. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Proboszcza Piotra oraz ks. Artura.

Po Eucharystii trwaliśmy na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wpatrując się w obraz Jezusa Miłosiernego rozważaliśmy sens cierpienia w naszym życiu oraz o komunię serc – dwóch spośród czterech filarów, na których opiera się nasza Wspólnota. Wysłuchaliśmy także świadectwa naszych gości.

O swoim życiu opowiedział również p. Henryk. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie z trynitarzami i liderami atelier. Była to okazja do lepszego poznania się oraz opowiedzenia naszym gościom o tym, jak działamy i rozwijamy się.

Czas, który razem spędziliśmy napełnił nasze serca radością i ogromem łask Bożych. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to spotkanie, za to że postawił na naszej drodze tak wspaniałych ludzi! Dziękujemy Bogu, że tego dnia zaprosił nas do Siebie. Dziękujemy, że właśnie tego dnia mogliśmy zrozumieć, jak ważne jest zaufanie Bogu – tak jak zrobił to uzdrowiony paralityk, którego historię poznaliśmy podczas Eucharystii.

Roberta Kapelewska