• KURS NOWE ŻYCIE - WIZNA

Kurs Nowe Życie

"BÓG CHCE CI DAĆ NOWE ŻYCIE WIECZNE, PONIEWAŻ JESTEŚ JEGO DZIEDZICEM"

W dniach od 22 do 24 marca 2019 roku odbył się w naszej parafii Kurs Nowego Życia, który poprowadził Ks. Jacek Dąbrowski z Łomżyńskiej Wspólnoty Theoforos przy pomocy licznej grupy animatorów. Kurs odbyło 24 osoby.

Kurs Nowe Życie to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na nasze życie i zyskania nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzemy i podejmiemy, zależy tylko od nas. Stwórca czeka na nas nieustannie.

Ten kurs jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe.

Każdy kto pragnie zmiany, czegokolwiek w wierze, w życiu, pragnieniem bycia przemienionym przez Chrystusa i otworzeniem się na Jego plany, otrzyma nowe życie. I to nie jest jakaś metafora, ale autentyczne nowe życie, inne życie, piękne życie.

Kurs pozwala dostrzec pewne obszary życia, które wymagają naprawy i pozwala podjąć radykalne decyzje. Po przebyciu kursu stajesz się innym człowiekiem, z odmiennym spojrzeniem na życie.