• Adoracja Najświętszego Sakramentu i wigilia GT

Adoracja i wigilia GT

W pierwszy piątek stycznia zebraliśmy się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tego dnia w szczególny sposób modlitwą otoczyliśmy trynitarzy posługujących w GT w Wiźnie, którzy obchodzili drugą rocznicę błogosławieństwa na tę posługę. W czasie katechezy rozważaliśmy o służbie, która jest nieodłącznym elementem życia każdego trynitarza. Ks. Mateusz w swoich słowach przybliżał nam w jaki sposób każdy członek wspólnoty może w niej posługiwać, a także jak rozeznawać charyzmaty, którymi Bóg obdarowuje każdego z nas.

Tego dnia Adoracja trwała krócej niż zwykle, mimo to była pełna mocy Ducha Świętego. Był to czas refleksji, zatrzymania się, powrotu do przełomu roku 2017/2018 kiedy byliśmy na szlaku trynitarzy. Odpowiedź na wezwanie Boga nie była oczywista od samego początku. W naszych sercach była chęć jeszcze większego zaangażowania się w życie wspólnoty, oddania się Jezusowi, pójścia za Nim. Wielokrotnie pojawiały się wątpliwości: ,,Czy to dla mnie? Czy na pewno Bóg chce, abym to zrobił/zrobiła? Czy dam radę? Przecież jestem we wspólnocie trochę ponad rok, a to nie jest decyzja na chwilę, lecz na całe życie… To przysięga złożona Bogu.” W czasie jednego ze spotkań usłyszeliśmy „Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych”. Zrozumieliśmy, że nasze wady, ułomności, słabości nie stanowią dla Boga przeszkody – On zna każdego człowieka i kocha go takim, jakim jest. Bóg pragnie działać w każdym człowieku! Dzięki spotkaniom formacyjnym, modlitwie oraz rozmowom z bardziej doświadczonymi braćmi i siostrami i ich wsparciu mogliśmy podjąć odpowiednią decyzję. W 2018 roku, w Święto Trzech Króli podczas uroczystej Eucharystii z błogosławieństwem trynitarzy oddaliśmy nasze życia Bogu, otworzyliśmy drzwi naszych serc na Jego działanie, a On napełnił nas wielką radością. Od tego momentu nasze życie zaczęło się zmieniać i zmienia się cały czas. Mimo wielu upadków Bóg podnosi nas, na każdym kroku przypomina, że jest obok, daje nam motywację do trwania przy Nim i działania na Jego chwałę.

W czasie Adoracji Bóg skierował do nas słowo z Księgi Jonasza, które zakończyło się w następujący sposób: „Ale ja złożę Tobie ofiarę, z głośnym dziękczynieniem. Spełnię to, co ślubowałem”. Słowa te dotknęły naszych serc, przypomniały o obietnicy złożonej Bogu dwa lata temu. Jesteśmy wdzięczni Panu za to, że postawił na naszej drodze tę Wspólnotę, za każdego człowieka, którego w niej poznaliśmy.

Natomiast w niedzielę 05.01.2020 po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym i wspólnym śpiewaniu kolęd.

Roberta Kapelewska