Czynny w godz. pracy kancelarii

ul. Ogrodowa 7

18-430 Wizna

Msze i nabożeństwa:

Niedziela 7.00, 9.00, 12.00, 16.00
dni powszednie 7.00, 7.30, 17.00
  • Spotkanie delegacji Wspólnoty Intronizacji NSPJ

Spotkanie delegacji Wspólnoty Intronizacji NSPJ

W poniedziałek 29 czerwca, delegacja wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii, udały się wraz z Ks. Mateuszem na uroczystą Eucharystię do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Wiele wspólnot intronizacyjnych z naszej diecezji jak również kół Radia Maryja przybyło na tę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Przed Eucharystią wysłuchaliśmy pięknego montażu słowno muzycznego, połączonego z koncertem patriotycznym, który wykonała młodzież parafialna. Eucharystia była transmitowana przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.

Ksiądz Dziekan Proboszcz parafii Ks. prałat Ryszard Niwiński powitał wszystkich pielgrzymów i zaproszonych gości. Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ks. abp Józef Michalik, pochodzący z naszej diecezji z Zambrowa, będący wiele lat Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, obecnie emerytowany biskup diecezji przemyskiej. W swojej homilii wielokrotnie podkreślał znaczenie świadectwa wiary, katechizacji młodzieży oraz kształtowania i budowania tożsamości młodych ludzi na Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zgromadzeni udali się na wspólną AGAPE – poczęstunek, była to kolejna okazja do dzielenia się doświadczeniem Bożego Słowa oraz żywej wiary w naszych wspólnotach.

Ks. Mateusz Gąsowski