+48 86 217 64 18
Czynny w godz. pracy kancelarii

e-mail:

ul. Ogrodowa 7

18-430 Wizna

Msze i nabożeństwa:

Niedziela 7.00, 9.00, 12.00, 16.00
dni powszednie 7.00, 7.30, 17.00
  • Rekolekcje Adwentowe

 

Ks. Dariusz Tułowiecki

Rekolekcje Adwentowe

W dniach 6-8 grudnia 2020 r. w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje poprowadził Ks. Dariusz Tułowiecki – wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Każdy dzień rekolekcji adwentowych to Msza Święta i wspólne konferencje, na których rozważane było Słowo Boże dotyczące poszczególnych sfer Życia Duchowego.

Każdy uczestnik miał możliwość przeżywać swoje życie „na nowo” – wsłuchując się w słowa czytanego Pisma Świętego, mógł przemyśleć je, zastanowić się nad tym co czuje, jak je odbiera i w jaki sposób w życiu doświadcza Bożej miłości. Ksiądz rekolekcjonista przybliżył nam postać i osobowość Czcigodnego Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przez słowo Księdza Dariusza, mogliśmy bliżej poznać ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, jego rodzinny dom, trudne chwile jego dzieciństwa gdy stracił mamę, jak również historię i sytuacje z życia kapłańskiego Stefana Wyszyńskiego. Przez stratę, cierpienie, złość i gniew, akceptację, przebaczenie i uzdrowienie przybliżamy się do Boga. On ofiarowuje nam swoją miłość.

Był to czas łaski, w którym mogliśmy wgłębić się w Boże słowo i pochylić nad własnym sercem, własną stratą, trudnymi doświadczeniami i ranami. Pomimo straty, cierpienia powinniśmy wpuścić światło i miłość Boga do naszych serc by móc zostać uzdrowieni i napełnieni Duchem Świętym.

Dziękujemy Ks. Dariuszowi Tułowieckiemu za głębokie i poruszające nauki rekolekcyjne, życzymy obfitości Bożych darów i łask oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi i pracy naukowej.

Rekolekcje były radosnym spotkaniem z Maryją, Panem Bogiem oraz drugim człowiekiem. Mamy nadzieję, że przyniosą one w naszej parafii obfite owoce.

 

Ks. Mateusz Gąsowski