• Wycieczka do Krakowa

Wyjazd do Krakowa

"Wypoczywa się zaś w całej pełni - a lepiej można powiedzieć: w całej głębi,
kiedy ów kontakt z przyrodą staje się kontaktem z Bogiem obecnym w przyrodzie
i obecnym w duszy ludzkiej".

Św. Jan Paweł II

WYCIECZKA: OJCOWSKI PARK NARODOWY, KRAKÓW, ENERGYLANDIA, WADOWICE 28 – 31 LIPCA 2021

W dniach 28 – 31 lipca 2021 roku odbyła się czterodniowa wycieczka, w której uczestniczyła bardzo ciekawa świata, pięćdziesięcioosobowa grupa.

Program wycieczki był niezwykle bogaty, a każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń i emocji.

28 lipca – stanęliśmy "oko w oko" z Maczugą Herkulesa, Igłą Deotymy, Kamiennymi Pannami, Bramą Krakowską i Zamkiem na Pieskowej Skale. Rozgrzani słonecznym dniem, znaleźliśmy ochłodę w Jaskini Łokietka. Orzeźwienie trwało krótko. Wymagająca Pani Przewodnik dała nam szkołę wytrwłości i wytrzymałości w Dolinie Prądnika. Wspinaczki i strome kamieniste zejścia wycisnęły z nas "siódme poty". Sen w wygodnych hotelowych łóżkach przyszedł szybko.

29 lipca – Królewski Kraków zaprezentował nam wszystkie swoje cenne skarby kultury i wiary. Odkrył tajemnicę dwóch wież Kościoła Mariackiego oraz nagle urwanego hejnału. Podziwialiśmy Sukiennice, ołtarz Wita Stwosza, królewskie groby. Każdy z nas mógł dotknąć serca dzwonu Zygmunta, który w tym roku obchodził huczny jubileusz 500-lecia ,,Sub una campana”. Pamiątkowa fotka pod Smokiem Wawelskim uwieczniła spacer po Krakowie zakończony mszą świętą na krakowskim Kazimierzu, w bogato zdobionej XV wiecznej Bazylice Bożego Ciała.

30 lipca – t o b y ł cz a s - na zabawę od rana do wieczora oraz dzielenia się emocjami przeżytymi w krainie wielu atrakcji podniebno-wodno-bajkowych. Tajemnicze słowa: Mega Coaster Hyperion czy Speed Water Coaster zostały oswojone, ujeżdżone i cóż : Tęsknimy !

31 lipca – dzień powrotu przyniósł nam ucztę duchową w Wadowicach ,oprócz mszy w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, zwiedziliśmy Plac Jana Pawła II oraz Muzeum wraz z domem rodzinnym, w którym jak mówił nasz Papież ,,wszystko sę zaczęło”. Dewiza widoczna z okna kuchni młodziutkiego Karola ,,Czas ucieka, wieczność czeka” nic nie straciła na aktualności. Zaopatrzyliśmy się w ,,papieskie kremówki” i wzbogaceni o nowe doświadczenia, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka doszła do skutku dzięki Księdzu Jarosławowi Płatuńskiemu, Księdzu Proboszczowi Piotrowi Mazurkowi, Księdzu Wikariuszowi Mateuszowi Gąsowskiemu, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy komisji antyalkoholowej i urzędowi Gminy Wizny za wsparcie i dofinansowanie.

To był owocny czas wypoczynku.

Małgorzata Czarnowska