• Zbiórka Żywności Caritas "TAK POMAGAM"

Zbiórka Żywności Caritas "TAK POMAGAM"

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

4. grudnia 2021 r. w sobotę, Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wiźnie, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „TAK, POMAGAM!”, w porozumieniu z właścicielami sklepów spożywczo - przemysłowych Prim, Lewiatan, Groszek w Wiźnie, zorganizowało Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Wolontariusze zbierali produkty z długim terminem ważności, a więc cukier, mąkę, ryż, kaszę, płatki, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze. Zebrano 400 kilogramów żywności. Dary te w formie paczek, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do osób potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim hojnym Ofiarodawcom, którzy kupując produkt spożywczy i wrzucając go do kosza, wsparli mniej zamożnych naszych parafian, by mogli radośniej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Jesteśmy wzruszeni dobrocią i wrażliwością Darczyńców. Dzięki nim, na twarzach wielu ludzi, którzy otrzymają pomoc materialną, pojawi się promyk słońca – uśmiech.

Życzymy Wszystkim pięknych, prawdziwie polskich świąt Bożego Narodzenia. Niech Boże Dzieciątko błogosławi każdej Rodzinie.

ks. Mateusz Gąsowski