(86) 217 64 18,  508 321 581
Czynny w godz. pracy kancelarii

e-mail:

INTERAKTYWNA MAPA CMENTARZA

ul. Ogrodowa 7

18-430 Wizna

Msze i nabożeństwa:

Niedziela 7.00, 9.00, 12.00, 16.00
dni powszednie 7.00, 7.30, 17.00

 

  • Odnowienie przysięgi małżeńskiej
12. czerwca

 

 

12. czerwca

 

Odnowienie przysięgi małżeńskiej

Małżeństwa niejednokrotnie muszą zmagać się z wieloma problemami i kryzysami. Nie każdej parze się to udaje, ale te, które je przetrwają, często naznaczone są doświadczeniem losu, cierpieniem. Dzięki takim przeciwnościom miłość między dwojgiem ludzi jest bardziej ubogacona i jeszcze bardziej cierpliwa. Bo jeśli kochać to nie tylko na dobre ale i na złe…

Odnowienie przysięgi małżeńskiej stanowi sposób na zamknięcie starych często bolesnych rozdziałów, swojego rodzaju przebaczenie lub podziękowanie za przetrwanie wielu burzliwych chwil we dwoje. Małżonkowie dają sobie również wtedy kolejną szansę.

Samo złożenie przysięgi małżeńskiej jest wzruszającą chwilą. Taka ceremonia umacnia obraz małżeństwa jako trwałego, silnego i pełnego uczuć. Wywołuje wiele emocji - uniesienie, czułość i szczęście. Dla wielu małżeństw jest niezwykłym przeżyciem. Tymczasem świętując okrągłą rocznicę, warto cieszyć się ze wszystkich lat spędzonych razem. Odnowienie przysięgi małżeńskiej jest wyrazem gotowości na kolejne wspólne lata razem.

Wypowiedziane wzajemnie słów przysięgi przez Jubilatów po 50-ciu czy 60-ciu latach wspólnej drogi sakramentalnej możliwe, że w tej samej świątyni co przed laty musi być bardzo wymownym i poruszającym momentem. Zaproszony do naszej Parafii Ks. Krzysztof Krajewski pobłogosławił i życzył naszym kochanym Jubilatom jeszcze wielu lat wspólnie spędzonych we wzajemnym szacunku, miłości i okazywanej wdzięczności za dar małżeństwa, za dar bycia razem.