(86) 217 64 18,  508 321 581

INTERAKTYWNA MAPA CMENTARZA

• WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

PRZEDSTAWIAMY LAUREATÓW NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

1. stycznia 2022 r. po mszy św. o godz. 9.00, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Jury w składzie ks. Tomasz Grabowski (Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży) i ks. Piotr Mazurek oceniało prace pod względem estetycznym, zdolności plastycznych, oryginalności i kreatywności. Do konkursu zgłoszono 6 szopek. Jury przyznało 4 nagrody. W tym jedną nagrodę specjalną od internautów.

Przedstawiamy laureatów konkursu:

I Miejsce – Weronika Osiecka

Nagroda – Voucher na wakacyjną wycieczkę parafialną

Szopka 1

II Miejsce – Anna i Bożena Staszek

Nagroda – Głośnik bezprzewodowy

Szopka 2

III Miejsce – Dominika, Katarzyna i Joanna Talarek

Nagroda – Smartband - elektroniczna opaska

Szopka 3

Wyróżnienie internautów za najpopularniejszą szopkę bożonarodzeniową w sieci z liczbą 162 polubień (FB parafialny) dla Gabrieli i Aleksandry Domurat.

Nagroda album/ksiażka „Święta Rodzina”.(wyd. Biały Kruk)

Szopka 4

Oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników.

Pozostałe prace...

Krystian Modzelewski i Nikola Odolińska

Szopka 6

Magdalena Budkiewicz

Szopka 5

Sponsorem otrzymanych nagród jest parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie

Nagrody

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom, które wzięły udział w konkursie. Dziękujemy za serce, pracę i czas poświęcony przez uczestników na wykonanie szopek, które w sposób szczególny wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przez organizacje konkursu staramy się ocalić od zapomnienia formy twórczości ludowej, rozbudzić inwencję twórczą dzieci i młodzieży oraz łączyć pokolenia, całe rodziny.

Mamy nadzieję, że konkurs szopek bożonarodzeniowych stanie się tradycją w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęci jeszcze większą rzesze uczestników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie - Gratulujemy!