(86) 217 64 18,  508 321 581
Czynny w godz. pracy kancelarii

e-mail:

INTERAKTYWNA MAPA CMENTARZA

ul. Ogrodowa 7

18-430 Wizna

Msze i nabożeństwa:

Niedziela 7.00, 9.00, 12.00, 16.00
dni powszednie 7.00, 7.30, 17.00

 

  • 12. Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej
Płonka Kościelna

 

Płonka Kościelna

 

Płonka Kościelna

 

 

12. Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej

18. czerwca młodzież z naszej parafii uczestniczyła w 12. Festiwalu Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Festiwal rozpoczął się o godz. 12.00 przywitaniem gości, później "Ruch Lednicki" tanecznie wprowadził nas w spotkanie. Następnie odbyła się rozmowa z kl. Rafałem o drodze, którą podążamy w życiu, jaka będzie przyszłość oraz jak odnaleźć się we współczesnym świecie.

Kleryk pomógł nam zrozumieć, że odpowiedzi na te wszystkie pytania możemy znaleźć u Jezusa, który mówi do nas "Ja jestem drogą, prawdą i życiem". Kolejnym etapem było spotkanie w grupach. Animatorzy zadali nam pytanie czym jest prawda? Na początku padały różne odpowiedzi, lecz po rozmowie i dłuższym przemyśleniu każdy zrozumiał, że prawdą jest jedynie Chrystus.

Podczas modlitw i rozmów nie zabrakło czasu na dobrą muzykę i zabawę. Wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, ale w sercu każdego uczestnika festiwalu był Jezus Chrystus, który podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii zgromadził wszystkich w kościele. Podczas Festiwalu swoją obecnością zaszczycił nas biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Był to niesamowity dzień, który zostanie na długo w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy ks. Mateuszowi, który zorganizował ten wyjazd, naszym opiekunom: p. Bożenie Staszek i p. Elżbiecie Boryszewskiej.

Do zobaczenia na kolejnym 13. festiwalu!

art. Natalia Wolny