+48 86 217 64 18
Czynny w godz. pracy kancelarii

e-mail:

ul. Ogrodowa 7

18-430 Wizna

Msze i nabożeństwa:

Niedziela 7.00, 9.00, 12.00, 16.00
dni powszednie 7.00, 7.30, 17.00
  • NIEDZIELA MISYJNA I LEKCJA HISTORII

Lekcja historii z „Wizną 1939”

2 września br. zarówno młodsi, jaki i starsi mieszkańcy mieli szansę uczestniczyć w „lekcjach historii” prowadzonych przez członków Stowarzyszenia "Wizna 1939".

Głównym tematem zajęć była obrona Wizny, a także działania prowadzące do odnalezienia grobu kpt. Raginisa. Rozmawialiśmy o wyjątkowej postawie dowódcy i jego żołnierzy.

Dla młodszych uczestników była to szansa na poznanie historii naszej małej ojczyzny, a dla starszych inspiracja do poszerzania swojej wiedzy.

Atrakcją dla dzieci było szukanie skarbów w ziemi przy pomocy specjalnego sprzętu. Na spotkanie został także zaproszony miejscowy poeta Tadeusz Grabowski, który przybył ze swoimi autorskimi książkami z dedykacją. „Lekcja historii”, w której uczestniczyłam cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dodatkowo dla wszystkich uczestników została przygotowana wojskowa grochówka.

Ania

 

Niedziela misyjna

2. września przeżyliśmy w naszej parafii „niedzielę misyjną”. Naszym gościem, który wygłosił do nas słowo boże był ks. Karol z Kamerunu. Jest on absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Podzielił się z nami doświadczeniem swojej wspólnoty, parafii, którą prowadzi w swoim kraju. Po mszy świętej nasz misjonarz zbierał ofiary na potrzeby szpitala-pomnika.

Bóg zapłać za wsparcie jego osoby i dzieła, które realizuje.