• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Zbiórka żywności

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W Święta Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych w naszej parafii. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka Tak, Pomagam!

DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI ZA WASZE OTWARTE SERCA :)

Ks. Artur