• DROGA KRZYŻOWA ULICAMI WIZNY 2019

DROGA KRZYŻOWA

W podniosłej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocny, mieszkańcy naszej parafii wyruszyli w drogę krzyżową ulicami Wizna. Droga krzyżowa rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wiźnie.

Każdego dnia każdy z nas dźwiga swój krzyż. W dniu 5. kwietnia br. złączeni modlitwą, w milczeniu i skupieniu mieszkańcy parafii przeszli ulicami Wizny rozważając męczeńską śmiercią Jezusa Chrystusa na krzyżu i znaczeniem tego poświęcenia dla nas, współczesnych.

Procesję poprowadzili: ksiądz proboszcz – Piotr Mazurek i ksiądz wikariusz Artur Dobrzyński. Trzymetrowy drewniany krzyż niesiony był przez przedstawicieli różnych grup społecznych, jako znak łączności z Jezusem w Jego zbawczej misji. Dla większości wiernych udział w Drodze Krzyżowej jest publicznym wyznaniem wiary i świadectwem miłości do Zbawiciela.

Życie przemija, każdego dnia stajemy się starsi i w pewnym momencie księga naszego krótkiego życia się zamknie. Dlatego tak ważne jest publiczne wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa.

Wielkie "Bóg zapłać" licznie zgromadzonym parafianom. Słowa wdzięczności kieruję do Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy, dziękuję lektorom czytającym rozważania, poszczególnym stanom niosącym krzyż oraz osobom, które zajęły się nagłośnieniem. Wszystkich, którzy swoim śpiewem i uczestnictwem uświetnili nasze nabożeństwo.