• Obchody 81. Rocznicy Obrony Odcinka Wizna

Obchody 81. Rocznicy Obrony Odcinka Wizna

Niedzielne uroczystości rocznicowe rozpoczęły się jak co roku w naszym kościele parafialnym mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00, 13 września.

Słowo Boże wygłosił do nas ks. Dariusz Tułowiecki, który zajmuje się na co dzień socjologią religii, moralności, rodziny i kultury. Pracownik naukowy WSD w Łomży oraz UKSW w Warszawie. Podniosłą atmosferę całego wydarzenia uświetniła oprawa muzyczna Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa.

W Eucharystii uczestniczyli zaproszeni goście, władze samorządowe i wiele innych osobistości tj. poseł Lech Antoni Kołakowski, starosta łomżyński Lech Szabłowski wraz radnymi powiatowymi, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski, prezes Stowarzyszenia Wizna 1939 Dariusz Szymanowski, przedstawiciel służb mundurowych Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz Nadleśnictwa, harcerze.

Po mszy św. wszyscy udali się pod pomnik żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, aby kontynuować dalszą część programu i oddać cześć poległym bohaterom broniącym odcinka Wizna.

Modlitwa za dusze poległych żołnierzy

...Boże Wszechmogący, polecam miłosierdziu Twojemu dusze poległych żołnierzy naszych, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i którzy przelali krew swoją w obronie nie tylko kraju naszego, ale i w obronie Wiary Świętej.

O Boże, niech ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze od mąk czyśćcowych i wyjedna im wieczną nagrodę w Niebie.

Błagamy Cię o to przez Mękę i Śmierć Zbawiciela Naszego, przez Jego Serce Najświętsze, przez zasługi i przyczynę Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek Narodu naszego. Amen.